PERŽIŪRĖTI TEMĄ -

NUO 2014-07-01 NEBUS GALIMA VAŽINĖTI AVARIJOSE STIPRIAI APGADINTAIS AUTOMOBILIAIS

Kas naršo čia? 1 svečiai
 Spausdinti temą
Nuo 2014-07-01 nebus galima važinėti avarijose stipriai apgadintais automobiliais
Apeiron
#1 Spausdinti pranešimus
Parašyta 2014-03-23, 12:32
Vartotojo avataras

Klubo narys
Miestas: Vilnius
Pranešimai: 7120
Įstojo: 2007-05-20
Lietuva tarp kitų Europos Sąjungos valstybių garsėja kaip šalis, kurioje nepataisomai sudaužyti automobiliai atgimsta antram gyvenimui. Apie lietuvius auksarankius gandai sklinda ne veltui – čia lengvai surenkami automobiliai iš trijų, keturių ar net daugiau sudaužytų automobilių. Siekiant apsisaugoti nuo automobilių donorų šalyje bei nesąžiningų prekeivių, nuo liepos mėnesio įsigalioja Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pasikeitimai, draudžiantys registruoti nepataisomais pripažintus automobilius.

Pasak portalo alfa.lt, praėjusių metų viduryje Seime buvo patvirtinti motorinių transporto priemonių registracijos pakeitimai. 27 straipsnio šeštoje dalyje rašoma, kad kai draudimo įmonė, apdraudusi atsakingo už eismo įvykio metu padarytą žalą asmens civilinę atsakomybę, nustato, kad eismo įvykio metu transporto priemonę remontuoti ekonomiškai netikslinga, informaciją apie šią transporto priemonę turi pateikti kelių transporto registrui, o tokios transporto priemonės registracija panaikinama ir netenka teisės sugrįžti į Lietuvos viešąjį eismą.

Po eismo įvykio nustačius, kad remontuoti automobilį nebetikslinga, Lietuvoje jo niekada nebus galima eksploatuoti. Lygiai tokia pati tvarka galios automobiliams iš užsienio. To paties straipsnio septintoje dalyje rašoma, kad motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos, kurios dėl sugedimo ar susidėvėjimo baigtos eksploatuoti užsienyje, Lietuvoje nebus registruojamos.

„Jeigu kasmet įvyksta virš trijų tūkstančių eismo įvykių, kurių metu jau sužeidžiami žmonės, tai pusė visų avarijų, galima sakyti, pakankamai stiprios. Dažniausiai eismo įvykyje dalyvauja dvi transporto priemonės, tai, mano prognozėmis, tokių automobilių gali atsirasti virš tūkstančio kasmet“, – pasakojo Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis.

Skaitykite daugiau: http://www.15min....qnanH

Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas - http://www3.lrs.l...63336

"27 straipsnis. Motorinių transporto priemonių registracija, registracijos sustabdymas ir panaikinimas
...
6. Kai draudimo įmonė, apdraudusi atsakingo už eismo įvykio metu padarytą žalą asmens civilinę atsakomybę, ar Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro įgalioti asmenys (paskirti ekspertai), vadovaudamiesi Vyriausybės patvirtintomis Eismo įvykių metu padarytos žalos nustatymo ir draudimo išmokų mokėjimo taisyklėmis, nustato, kad eismo įvykio metu nukentėjusiam trečiajam asmeniui transporto priemonę remontuoti ekonomiškai netikslinga, informacija apie šią transporto priemonę turi būti pateikta Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registrui. Tokios transporto priemonės registracija vidaus reikalų ministro arba jo įgaliotos institucijos nustatyta tvarka panaikinama ir ši transporto priemonė netenka teisės sugrįžti į Lietuvos Respublikos viešąjį eismą.

7. Motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos, kurios dėl sugedimo ar susidėvėjimo baigtos eksploatuoti užsienyje, kai kompetentingos institucijos paima jų registravimo dokumentus ar juose uždeda atitinkamą žymą arba Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro tvarkymo įstaiga tai nustato tarptautinėse transporto priemonių duomenų bazėse ar kitais būdais, taip pat motorinės transporto priemonės, pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turinčios vairą dešinėje pusėje, išskyrus tas, kurios buvo įregistruotos Lietuvos Respublikoje iki 1993 m. gegužės 1 d., istorines motorines transporto priemones ir specialioms darbo funkcijoms atlikti skirtas motorines transporto priemones, Lietuvos Respublikoje neregistruojamos.".
Redagavo AutoVikingas 2014-03-23, 12:34


-----
Volvo S80 2.4

-----
 
zviazda
#2 Spausdinti pranešimus
Parašyta 2014-03-23, 13:17
Vartotojo avataras

Klubo narys
Miestas: Vilnius
Pranešimai: 1617
Įstojo: 2011-09-10
Stipriai čia - bet gerai.


-----
Volvo XC90 Blue Ocean Race D5 2006

-----
Aš mergina tyli ir kukli. Įžeisi- tyliai pakasiu, kukliai atšvęsiu... Wink

AutoVikingų atributika
 
ArturasJo
#3 Spausdinti pranešimus
Parašyta 2014-03-23, 14:49
Vartotojo avataras

Klubo narys
Miestas: Kaunas
Pranešimai: 3771
Įstojo: 2010-01-05
Iš esmės šis draudimas ir dabar teisiškai galioja. Po "rimto" autoįvykio automobiliui turi būti atlikta techninė ekspertizė, tačiau mechanizmo, kaip tai užtikrinti, nėra. Ar žinote bent vieną atvejį, kai po avarijos, automobiliui būtų "atimta" techninė apžiūra?

Kitas dalykas - "vertinimas", kai remontas ekonomiškai netikslingas - kas nustatys, kada ekonomiškai netikslinga remontuoti automobilį? Draudimo kompanija, kuri yra suinteresuota išmokėti kuo mažesnę draudimo sumą? Ar "nepriklausomas" ekspertas, kurio atlygis priklauso % nuo įvertintos sumos. O jei automobilis nedraustas kasko, ir sąvininkas jį remontuoja savo lėšomis? Arba jei remontuoja "perekupas" - jau vien tai, kad jis remontuoja, rodo, kad ekonomiškai yra tikslinga remontuoti.
Redagavo ArturasJo 2014-03-23, 14:58


-----
Volvo XC70 D5 Auto '06
Volvo 480 S 2,0 Mech '93
Volvo 240 B230F Auto '87
Volvo 480 ES 1,7 Mech '91
Volvo 740 B234F Mech '88
Volvo 740 B200E Mech '89

-----
"Cars are driven by people. The guiding principle behind everything we make at Volvo therefore is, and must remain, Safety."
Assar Gabrielsson. A Volvo founder. 1927
 
maba
#4 Spausdinti pranešimus
Parašyta 2014-03-24, 10:54
Miestas: Lietuva, Marijampolė
Pranešimai: 212
Įstojo: 2011-11-12
Lai tokiais atvejais draudimo bendrovė atlygina visą automobilio rinkos vertę, o tą sudaužytą automobilį pasiima sau, o tai dabar paskaičiuoja procentais nuo likutinės vertės, remontuoti tipo neapsimoka, o metalo laužą jau gali pats pardavinėti, tipo susirinksi iki tos rinkos vertės. Pats esu susidūręs, kai žmonai sudaužė auto, iš pirmo žvilgsnio atrodė tikrai baisiai, bet pažeidimai nebuvo labai dideli - kapotas, abi faros, akiniai, priekinis buferis, dar ten kažkokios plastmasėlės iš priekio, nebuvo net sparnai sulankstyti; priekiniai posūkiai, radiatoriai sveiki liko, iššovė vairuotojo pagalvė, geometrija nepažeista. Auto rinkos vertė tuo metu buvo apie 14000-15000Lt, draudimas (kaltininko - PZU) paskaičiavo, kad rinkos vertė ar ne 9000Lt, remontuot ekonomiškai netikslinga, išmokėjo apie 4500Lt, o likusius tipo gausit patys pardavę likučius. Visas tos pačios spalvos detales (įskaitant ir pagalvę) nupirkau iš šrotinio anglo, faras (tiesa paprastas vietoj Xenonų) iš šrotinio europiečio, viskas su darbais atsistojo apie 4000Lt. Žmona sėkmingai atvažinėjo dar 2 metus, paskui pardavė, nes keitėm į keturių durų mašiną, o tą ir po šiai dienai matau mieste važinėjant. Tai jei pagal dabartinius įstatymus pripažintų negalinčia dalyvauti eisme, koks nuostolis būtų nukentėjusiam, 10000Lt iš detalių tikrai nesurinktum, o kur dar vargas jas saugant, sandėliuojant, pardavinėjant...


-----
V70 AWD 2,0T 166kW, MT, 1997
V70R AWD 2,5T 220kW, MT, 2003

-----
 
peršokti į forumą:
2019 © Visos teisės saugomos.