„SOSTENA“ IR „AUTOVIKINGAI“ UŽ SAUGŲ EISMĄ

Parašė Čiopa · 2011 gruodžio 08 20:40:57 · 0 komentarai · 5711 Peržiūros · Spausdinti

Prasidėjus žiemai saugaus eismo klausimas tampa ypač aktualus. Visi, vairuojantys automobilį daugiau negu metus, žino, kad žiemos keliai - labai pavojingi. Klaidos, kurios vasarą sukeltų galbūt tik nemalonių emocijų, žiemą gali tapti lemtingos. Sniegas, prastas matomumas, slidūs keliai ir nesugebėjimas suvaldyti čiuožiančio automobilio - dalykai, apie kuriuos kasmet šnekama, bet, kaip rodo liūdna statistika, vis dar nėra pakankamai įvertinami. Pakeisti vairuotojų mąstymo per vieną dieną tikrai nepavyks, tačiau visi dideli dalykai prasideda nuo mažų. Būtent tam prabėgusį savaitgalį į Kačerginėje esančią Nemuno žiedo trasą rinkosi automobilininkų klubo „Autovikingai" nariai, į renginį atvyko ir merginos iš „Vėjų Laumių". Beje, tai jau ne pirmas renginys, kuriame susitinka šių dviejų, auto ir moto, klubų nariai. Belieka tik pasidžiaugti, kad užuot tradiciškai konkuravę tarpusavyje, „Autovikingai" ir „Vėjų Laumės" randa bendrų interesų ir kartu dalyvauja renginiuose.

Čia renginio dalyviai padedami profesionalių instruktorių turėjo galimybę patobulinti vairavimo slidžiame kelyje įgūdžius. Vienas iš instruktorių buvo Artūras Pakėnas. Žurnalo „Autosportas" redaktorius, kvalifikuotas autotransporto inžinierius ir lenktynininkas. A. Pakėnas rašo straipsnius saugaus eismo temomis (vieną bendrą projektą jau galėjo įvertinti ne tik autoreviu.lt, bet ir kitų portalų skaitytojai), skaito paskaitas ir veda praktinius saugaus eismo mokymus saugos įmonių darbuotojams ir specialiųjų tarnybų pareigūnams. Šis žinomas žurnalistas pagal Lietuvos automobilių sporto federacijos licenciją ruošia ir treniruoja pradedančius lenktynininkus. Pasak A. Pakėno, jis visada buvo už teigiamas iniciatyvas, todėl ilgai nedvejojęs sutiko pasidalyti žiniomis, kai „Autovikingai" jį pakvietė.

Kitas instruktorius - žinomas lenktynininkas Deividas Jocius. Pasak D. Jociaus, jo karjera prasidėjo nuo pat gimimo, mat, vos tik pradėjęs vaikščioti, į rankas griebdavo mašinėles, o vėliau ir tikro automobilio vairą. Pastaruosius 11 metų jis yra profesionalus lenktynininkas, tad apie ekstremalų vairavimą ir sudėtingas sąlygas žino ne iš nuogirdų. D. Jocių vesti teorinės praktinės paskaitos pakvietė Kauno „Sostena".

Išklausę 1 valandos trukmės teorinę paskaitą, dalyviai keliavo prie iš anksto paruoštos slalomo trasos, kurioje kiekvienas išgirstą teoriją galėjo įgyvendinti sėdę į „Volvo S60", kurio užpakaliniai ratai buvo užkelti ant specialios platformos, tad automobilis buvo „varomas ir valdomas" tik priekiniais ratais, o šalia sėdintis instruktorius negailėjo papildomų patarimų ir pastabų.

Maloniai nustebino tai, kad organizatoriai neapsiribojo vien paskaita ir važiavimu. Per „pietų pertrauką" visi renginio dalyviai turėjo atsakinėti į su saugiu eismu ir „Volvo" susijusius klausimus, o atsakiusieji geriausiai gavo specialius prizus.

Kaip autoreviu.lt sakė „Autovikingų" vadovas Gediminas, tai pirmas, bet tikėtina ne paskutinis toks jų klubo organizuotas renginys. Vairuotojo pažymėjimus turi daugelis, tačiau vairavimo įgūdžius, ypač ekstremaliose situacijose, būtina nuolat tobulinti. Kadangi pirmasis klubo organizuotas renginys pavyko puikiai, jie tikisi bent kartą per metus klubo narius ir prijaučiančius „Autovikingams" bei besirūpinančius savo ir aplinkinių saugumu keliuose sukviesti į panašias teorines praktines pamokėles. Linkime, kad taip ir būtų.

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

 


KOMENTARAI
Komentarų dar neparašyta.
RAŠYTI KOMENTARĄ
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.
ĮVERTINK!

Reitingas: 5/10 (294 balsai )

2024 © Visos teisės saugomos.